Integracja

Założeniem integracji w szkole jest stworzenie środowiska, w którym wspólnie uczą się i rozwijają uczniowie o różnym poziomie rozwoju intelektualnego i różnym stopniu sprawności psychofizycznej. W klasach integracyjnych naszego gimnazjum staramy się zapewnić młodzieży optymalne warunki rozwoju, uwzględniając specyfikę trudności uczniów oraz dając im możliwość stymulowania ich mocnych stron. Pierwsza klasa integracyjna w naszym gimnazjum powstała w roku szkolnym 1999/2000. W roku szkolnym 2005/2006 do klas integracyjnych uczęszczało osiemdziesięciu pięciu, a obecnie jest około dwustu uczniów.
Klasy integracyjne w roku szkolnym 2016/2017

Klasa 1d – wychowawca p. Agnieszka Adamusińska , pedagog wspomagający p. Ewa Szadejko
Klasa 1f – wychowawca p. Monika Kardacz, pedagog wspomagający p. Katarzyna Gajcy
Klasa 2a – wychowawca p. Katarzyna Wilińska, pedagog wspomagający p. Barbara Danilczuk