Konkursy

Konkurs szkolny

Z okazji ogłoszenia ROKU 2017 – ROKIEM ŚW. BRATA ALBERTA organizujemy
KONKURS INFORMATYCZNO – RELIGIJNY
na najlepszą prezentację multimedialną na temat:
„W XXI wieku być jak św. Brat Albert”

Global Money Week (GMW) - Światowy Tydzień Pieniądza
27 marca - 2 kwietnia 2017
Konkurs

Celem konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży wiedzą ekonomiczną, sprawdzenie umiejętności praktycznego jej wykorzystania oraz zachęcenie uczniów gimnazjów do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych, kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów Gimnazjum 143 z klas 1-3
Napisz pracę : „ Czy gimnazjalista potrafi oszczędzać ?”

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

W ubiegłym roku szkolnym w Gimnazjum nr 143 zorganizowaliśmy konkurs pięknego czytania, który cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć jego zakres. W tym roku zapraszamy do współzawodnictwa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Targówka. Chcemy kształtować umiejętność pięknego czytania, budzić zainteresowanie wartościową literaturą i popularyzować czytelnictwo. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4 - 6 SP oraz 1- 3 G. Każdą szkołę reprezentować będzie dwóch przedstawicieli, którzy przystąpią do rywalizacji o tytuł „Mistrza pięknego czytania”. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu (załącznik). Zachęcamy do udziału!

"Przyroda Doliny Wisły w obiektywie”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum nr 143 do udziału w III edycji szkolnego konkursu fotograficznego, którego celem jest popularyzowanie piękna przyrody środowiska lokalnego. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w załączniku.

„UCZ SIĘ. OSZCZĘDZAJ. ZARABIAJ.”
W ŚWIATOWYM TYGODNIU PIENIĄDZA

Szczegóły konkursu

Podejmij wyzwanie matematyczne Kings !!!

Wyzwanie matematyczne Kings to nowoczesny konkurs matematyczny dla każdego ucznia.
Uczeń lub rodzic może samodzielnie zarejestrować się na stronie www.kings.edu.pl/register
Rejestracja, materiały przygotowujące i udział w Rundzie Otwartej są całkowicie darmowe.

5 LUTEGO W WARSZAWIE

TYSIĄCE UCZNIÓW BĘDZIE ROZWIĄZYWAŁO ZADANIA PODCZAS WYZWANIA MATEMATYCZNEGO KINGS! PRZECZYTAJ, JAK WYGLĄDAJĄ ZADANIA PODCZAS RUNDY OTWARTEJ.
Więcej informacji na stronie www.kings.edu.pl

ENGLISH ACE
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego odbędzie się w środę 22 marca 2017
KOSZT KONKURSU TO 9 zł. Pieniądze należy przekazać nauczycielom języka angielskiego. do 24 lutego 2017
Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów.
Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia podstawę programową. Na stronie www.jersz.pl można bezpłatnie pobrać arkusze zadań z lat ubiegłych.
Około 30% pytań jest związanych z tematem konkursu - IRLANDIA.

BIBLIOGRAFIA:
Timesaver Customs and Lifestyle in the UK and Ireland (Keddle, Hobbs)
Ireland for Dummies (Albertson)
http://kids.nationalgeographic.com/explore/countries/ireland/#ireland-dublin.jpg
http://www.sciencekids.co.nz/sciencefacts/countries/ireland.html
http://www.atozkidsstuff.com/ireland.html
- Elementy kultury (najważniejsi pisarze, muzyka, tradycja, historia, święta, sport)
- Elementy geografii (nazwa, miasta, flaga, symbole, patron, Irlandia vs Północna Irlandia, ludność, rzeki)
- Stolica
- Atrakcje turystyczne
- Języki

Zapraszamy uczniów do udziału w kolejnej edycji
Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko

Konkurs ten narodził się na Ukrainie, we Lwowie, stąd jego nazwa. Jest fizyczną odmianą popularnego matematycznego Kangura, zasady i reguły są te same. Konkurs rozgrywany jest w gimnazjach w dwóch kategoriach:
- Klasy 1-2 gimnazjum,
- Klasy 3 gimnazjum.
Konkurs odbędzie się w szkołach w poniedziałek, 27 marca 2017 r., jak zwykle w godzinach przedpołudniowych. Zainteresowani udziałem uczniowie powinni zgłosić się do nauczyciela fizyki najpóźniej do 10 lutego 2017 r.
Opłata konkursowa wynosi 9 zł.
Szczegółowe informacje i zadania z poprzednich lat dostępne są na stronie internetowej: www.lwiatko.org

Nauczyciele fizyki

CZYTAMY LITERATURĘ BRYTYJSKĄ

Zapraszamy do udziału w konkursie „Czytamy literaturę brytyjską”. Zachęcamy wszystkich uczniów do przeczytania powieści pt.: „Duma i uprzedzenie” autorstwa Jane Austin. Test sprawdzający znajomość lektury odbędzie się 13 stycznia 2017 r. Konkurs zostanie przeprowadzony w języku polskim, będzie zawierał pytania dotyczące treści lektury oraz życiorysu autorki. Wszelkie pytania i zgłoszenia (do 11 stycznia 2017 r.) proszę kierować do nauczycieli języka angielskiego.

Koordynator: Anna Kraszewska

„NA SKRZYDŁACH WYOBRAŹNI”

Po raz kolejny nauczyciele bibliotekarze organizują szkolny konkurs literacki „Na skrzydłach wyobraźni”. Jego celem jest pobudzanie i zachęcanie uczniów do rozwijania myślenia, wyobraźni oraz inwencji twórczej. Najlepsze prace będą opublikowane na stronie internetowej biblioteki.
Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej do dnia 22 grudnia 2016 r.
Regulamin konkursu (link)

V EDYCJA DZIELNICOWEGO KONKURSU
„MŁODZI FIZYCY TARGÓWKA”

Zapraszamy do udziału w konkursie fizycznym „MŁODZI FIZYCY TARGÓWKA”.
Zainteresowanych uczniów prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i zgłoszenie się do nauczyciela fizyki do dnia 30 listopada 2016 roku.

Życzymy powodzenia!
Nauczyciele fizyki

ZŁOTE PIÓRO 2016

XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. L. Lisa –Kuli zaprasza do udziału w VIII edycji konkursu literackiego „Złote pióro” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest hasło: Przez ile dróg musi przejść każdy z nas, by mógł człowiekiem się stać?...
Prace w dwóch kategoriach: tekst piosenki lub opowiadanie należy dostarczyć do 9 grudnia 2016r. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele języka polskiego. Zachęcamy do uczestnictwa!

KONKURS WIEDZY O PATRONIE

W środę 16 listopada o godz. 1145 (5. godzina lekcyjna) w czytelni odbędzie się konkurs wiedzy o patronie szkoły - Ignacym Janie Paderewskim. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do biblioteki szkolnej w celu zgłoszenia lub potwierdzenia udziału w konkursie do dnia 14 listopada.

Organizatorzy
Anna Jaroszewska
Joanna Mazińska

Warszawski Gimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego
BEDNARSKA MATTERS

To tematyczny dwuetapowy konkurs języka angielskiego, adresowany do młodzieży warszawskich szkół gimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez I Społeczne Liceum Ogólnokształcące „Bednarska” pod patronatem dwumiesięcznika ENGLISH MATTERS oraz wydawnictwa PEARSON. Konkurs posiada rekomendację Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W konkursie udział wziąć mogą uczniowie I, II i III klasy gimnazjum.

W tym roku tematem przewodnim jest Życie rodzinne i towarzyskie.
I etap konkursu odbędzie się 9 I 2017r. na platformie e-learningowej I SLO „Bednarska” i zawiera tekst, zadania gramatyczne oraz zadania leksykalne związane z tegorocznym tematem. Uczeń otrzyma swój login i w wyznaczonym dniu między godz. 9.00 a 20.00 wykona zadania na platformie e-learningowej.

II etap konkursu odbędzie się 13 III 2017r. w I SLO „Bednarska” przy ul. Zawiszy 13 i zawiera zadania gramatyczne oraz test z wiedzy o angielskiej rodzinie królewskiej (począwszy od królowej Wiktorii do dnia dzisiejszego).

Zapisy u nauczycieli uczących języka angielskiego do końca listopada 2016 r.

Serdecznie zapraszamy miłośników fotografii
i pasjonatów fizyki d o udziału
w III Edycji Warszawskiego Konkursu
FIZYKA W OBIEKTYWIE
kierowanego d o uczniów gimnazjów.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Konkurs mechatroniczny dla uczniów gimnazjum „Młody Mechatronik” Edycja 2016-2

W imieniu organizatorów zapraszam uczniów Państwa placówki do udziału w trzeciej edycji konkursu mechatronicznego dla uczniów gimnazjum, pod nazwą Młody Mechatronik. Celem konkursu jest:

  • propagowanie wiedzy i umiejętności technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu mechatroniki;
  • zainteresowanie uczniów nowoczesną i przyszłościową dziedziną wiedzy; ? zainteresowanie uczniów gimnazjów systemem kształcenia zawodowego;
  • nawiązanie i poszerzanie współpracy między gimnazjami a szkołami ponadgimnazjalnymi i wyższymi kształcącymi w zawodzie technik mechatronik.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu wzięło udział 61 uczniów z trzech szkół. Druga edycja, która odbyła się wiosną bieżącego roku zgromadziła 86 uczniów z pięciu placówek. Uczestnicy wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i poziomem wiedzy technicznej. Pomimo szerokiego zakresu zagadnień i trudności zadań, wielu uczestników osiągnęło bardzo wysokie noty. Finaliści konkursu zdobyli puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Reprezentacje szkół zostały uhonorowane dyplomami i okazałymi pucharami. Ufamy, że poza namacalnymi trofeami, uczestnicy skorzystali też z okazji do sprawdzenia swojej wiedzy i współzawodnictwa poza systemem szkolnym oraz zawarcia nowych znajomości i poznania oferty edukacyjnej naszej szkoły. Zgłoszenie szkoły do udziału w konkursie, z podaniem nazwiska i adresu e-mail koordynatora szkolnego prosimy przesłać do godz. 1500 4 listopada 2016 r., na adres organizatora: mkmchtr@gmail.com. Do zgłoszonych szkół zostaną przesłane 7.11.2016 r. materiały konkursowe, tzn. arkusz konkursowy, arkusz odpowiedzi, zestawienie odpowiedzi, lista chętnych do uczestnictwa i informacja o konkursie. W związku z nieokreśloną liczbą uczestników, proponujemy wydrukowanie arkuszy pytań i odpowiedzi we własnym zakresie i przeprowadzenie etapu szkolnego w dniach 8 lub 9 listopada 2016 r. Przeprowadzenie finałowego etapu konkursu planujemy na 2 grudnia 2016 roku o godzinie 900 w siedzibie organizatora. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym regulaminie. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w konkursie otworzy przed uczniami nowe perspektywy rozwoju zainteresowań oraz pozwoli na bardziej świadomy wybór miejsca dalszej nauki.

Konkurs MKO z języka angielskiego dla gimnazjalistów

20 października 2016 r. o godzinie 9:00 odbędzie się etap szkolny konkursu Mazowieckiego Kuratora Oświaty z języka angielskiego. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli języka angielskiego do dnia 17 października 2016 r. Archiwalne arkusze znajdują się pod adresem http://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/konkursy/arkusze-archiwalne/arkusze-archiwalne-gim, a wymagania merytoryczne oraz literatura dla uczniów są w zakładce gimnazjum - angielski na stronach http://www.konkursy.mscdn.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=171&Itemid=470.
Życzymy powodzenia!

KONKURSY PRZEDMIOTOWE MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów dostępnym w załączniku.
Zakres merytoryczny z języka polskiego
Zakres merytoryczny z geografii Zakres merytoryczny z biologii Zgodza rodziców/prawnych opiekunów

Multitest – konkurs z języka angielskiego

19 października 2016 r. odbędzie się konkurs wiedzy o języku i kulturze krajów anglojęzycznych Multitest. Zainteresowanych prosimy o kontakt z nauczycielami języka angielskiego, którzy przyjmują zgłoszenia do 26 września. Przykładowe testy z poprzednich lat oraz zakres materiału znajdują się na stronie www.ces.edu.pl.
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

Koordynator konkursu
Katarzyna Graczyk

Konkursy dzielnicowe
„Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”

W załacznikach regulaminy konkursów:
Literacki
Multimedialny
Recytatorski
Plastyczny

Dyktando Warsaw Super Spellers pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy

Dnia 16 września 2017 roku (piątek) o godzinie 8:00 odbędą się szkolne eliminacje konkursu. Wszystkich uczniów, którzy zgłosili chęć przystąpienia do rywalizacji zapraszamy do sal 145 i 21 (imienna lista będzie dostępna na tablicy przy pokoju nauczycielskim).
Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Anna Trykowska-Czarnecka
Życzymy powodzenia!
Nauczyciele języka angielskiego

Konkurs ortograficzny


Regulamin

KONKURS KULINARNY

Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, już po raz siódmy zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pochwalić się swoją kulinarną pasją i umiejętnościami do udziału w konkursie "Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada". W tegorocznej edycji konkursu pod nazwą „Królowie zdrowia – z mórz i rzek” skupimy się na przepisach zawierających w swym składzie ryby. Szczegóły konkursu i regulamin w załączniku.


WspółpracujemyCertyfikaty

Varsavianistyczna szkoła(klik)


Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją(klik)

EFS

Szkolna pracownia komputerowa i Centrum Multimedialne zostały wyposażone w komputery współfinansowane z

Adres szkoły
Gimnazjum nr 143 z Oddziałami Integracyjnymi
im. I.J. Paderewskiego

03-358 Warszawa
ul. Bartnicza 8
tel./fax (0-22) 811-19-12
mail: sekretariat143@op.pl an image